گلخانه

همه چیز درباره کشت گل لاله

زمان و نحوه کاشت پیاز گل لاله

زمان کاشت پیاز لاله از اواخر پاییز آغاز میشود و نهایت تا بهمن ما باید پیازها کاشته شوند که نزدیک عید به گل بنشینند.

نحوه کاشت پیاز گل لاله

کاشت پیاز این گل بسیار آسان میباشد اما چون گل زیبا و خاصی است خیلی ها فکر میکنن کاشت آن سخت است و تخصص زیاد میخواد.

کاشت در گلدان :

خاک مناسب : ۷۰ درصد خاک باغچه – ۲۰ درصد ماسه – ۱۰ درصد کود حیوانی یا ورمی کومپوست اگرم کود در دسترس نبود مشکلی ندارد.

بعداز اینکه پیاز لاله را تهیه کردین مقداری خاک سبک و به تعداد لاله ها گلدان سایز۱۰ یا ۱۲ یا ۱۴ تهیه کنید (درسایت ما موجود است) یعنی دهنه گلدان۱۰ یا ۱۲ یا ۱۴ سانتی متر باشد توجه داشته باشید که همین سایز گلدان کافی است و سایز بزرگتر و کوچکتر مناسب نیست.

البته اگر قصد دارید چند پیاز را باهم در یک گلدان بکارید آن وقت باید سایز گلدانتان بزرگتر باشد.

یک سوم گلدان را از خاک پر کنید سپس پیاز گل لاله هلندی را به طوری که نوک آن به سمت بالا باشد درون گلدان قرار دهید و بقیه خاک را درون گلدان بریزید سعی کنید که خاک روی پیاز را کامل نپوشاند اگر مقداری از نوک پیاز از خاک بیرون باشد بهتر است حالا کافیست گلدانتان را خوب آبیاری کنید و در جایی خنک بگذارید مثلا بیرون از منزل در معرض هوای آزاد بله هوای آزاد تعجب نکنید سنبل و لاله در فصل سرما جوانه میزنن و در ایام عید به گل مینشینند.

اگر میخواهید قبل از عید گل لاله شما خوب در آمده باشد بعداز اینکه پیاز شما در هوای آزاد جوانه زد و ساقه های آن بزرگ شدن و به نزدیک گل دادن رسید حدود بیست روز مانده به عید گلدان خود را به محلی گرمتر انتقال بدید تا مراحل گلدهی زودتر انجام پذیرد.

کاشت در باغچه :

قسمتی از باغچه را که میخواهید لاله ها در آن کاشته شود را شخم بزنید و خاک ان را خوب خورد کنید سپس لاله هارا در عمق ده سانتی متری خاک بکارید و دیگه کاری بهش نداشته باشید. اصلانم نگران برف و بارون و این چیزها نباشید چون این آب و هوای طبیعی باشد تا لاله رشد کند و این گل زیبا در سرمای زمستان شروع به رشد میکند و در اوایل بهار به گل مینشیند.

زمان کاشت پیاز لاله : بهترین زمان کاشت اواخر پاییز تا اوایل زمستان میباشد.

نور: لاله به نور زیادی نیاز دارد مخصوصا در زمان گلدهی پس اگر درون منزل نگهداری میکنید پرنور ترین مکان را برای این گل زیبا انتخاب کنید مثلا کنار پنجره جنوبی

آبیاری: لاله به آبیاری زیادی احتیاج ندارد هر وقت که سطح خاک خشک شد آبیاری کنید مواظب باشید آبیاری زیاد باعث پوسیده شدن پیاز میشود.

نگهداری : لاله یک گل دائمی نیست پس نباید انتظار داشته باشید این گل همیشه بماند دوام گل نهایتا یک ماه میباشد اما بعداز از بین رفتن گل پیاز آن را از خاک در بیارید و ساقه آن را قطع کنید در محلی خشک و تاریک بگذارید تا سال دیگه هم میتوانید بکارید و سبز میشود

کود دهی: نیازی ندارد اما در صورت امکان مقداری ( ۱۰ درصد) کود دامی یا ورمی به خاک آن در زمان کاشت اضافه گردد.

خاک : خاک مناسب برای لاله  کوکوپیت و پیت ماس میباشد یا اینکه مخلوطی از کود و خاک برگ و ماسه و خاک باغچه

البته پیاز لاله را درون باغچه هم میتوانید بکارید و با شرایط آب و هوای بیرون خودش سبز شده و به گل مینشیند.

  • لاله گیاهی است با نام علمی Tulipa sp از خانواده Liliaceae و برگهایش به صورت نیزه ای می باشد. از میان برگهای گیاه ساقه ای بلند و کشیده سبز می شود و گل آن با شش گلبرگ رنگی در نوک ساقه گل دهنده ظاهر می گردد. گل های لاله به رنگ های متنوع سفید، قرمز ، صورتی یا زرد می باشد. تنوع رنگ گل ها به دلیل ژن هایی است که در پیاز آن وجود دارد و در موقع خریداری پیاز می توان رنگ گل ها را از تولید کننده پیاز پرسید.
  •  روش تکثیر:
  • لاله به وسیله کاشت پیاز تکثیر می شود، در زمان رشد، جوانه های کناری پیاز رشد نموده ، غده های جدید را تولید می کنند.
  •  روش و زمان کاشت پیاز:
  • مناسب ترین زمان جهت کاشت پیاز لاله، اواخر پاییز است .خاکی که برای گیاه انتخاب می شود باید سبک و کاملا قابل نفوذ باشد. خصوصیت سبکی خاک از وجود ماسه و شن فراوان در آن حاصل می گردد. به دلیل اینکه لاله گیاهی آفتاب دوست است باید در محل های آفتاب گیر کاشته شود. عمق مناسب برای کاشت پیاز در باغچه 10 سانتی متر است اما برای پیازهای درشت می توان آنها را در عمق 15 سانتی متری زمین کاشت. پیازها با فاصله مناسب کنار هم کاشته می شوند. جهت کاشت پیاز در گلدان، کف گلدان مقداری پوکه معدنی جهت ایجاد زهکش قرار داده سپس خاک مناسب (خاک برگ، ماسه و کمی خاک باغچه) را در گلدانی که برای کاشت انتخاب شده است ریخت و سپس پیاز ها را نزدیک سطح خاک می کاریم به نحوی که جوانه آن تقریبا مماس با سطح خاک باشد. پس از کاشت آبیاری فقط 1 بار انجام می گردد. گلدان ها در محلی خشک ، تاریک و خنک (دمای کمتر از 10 درجه سانتی گراد) به مدت 6-5 هفته نگهداری شوند( در این مدت نیاز به آبیاری مجدد نیست) پس از این مدت گلدانها را به مکانی با دمای 25-24 درجه سانتی گراد و نور مناسب منتقل ساخت و هر 4-3 روز آبیاری می کنیم .
  •  کاشت گل لاله
  • زمان گلدهی لاله ماه های فروردین و اردیبهشت است. پس از پایان عمر گل ها باید آبیاری فطع شود و ساقه گل دهنده را با قیچی جدا کرد و به گیاه فرصت داده می شود تا برگ هایش خشک گردد. وقتی برگ ها خشک شدند باید پیاز ها را به آرامی طوری که آسیب نبینند از زمین یا گلدان خارج نمود. این پیاز ها باید برای کاشت مجدد (پاییز) در محل خشک و خنک با تهویه مناسب نگه داری گردد. نکته قابل توجه آنست که باید از نگهداری پیاز در کیسه های پلاستیکی که فاقد جریان هوا هستند خود داری نمود. مناسب ترین ظروف نگه داری پیاز ، سبد های حصیری یا جعبه هایی از جنس مقوا می باشند. .
  • نکته مهم:
  • زمان آبیاری لاله وقتی است که خاک خشک شده باشد. جمع شدن آب در خاک و رطوبت زیاد موجب پوسیدگی پیاز می گردد، همچنین در موقع کاشت ، پیاز ها ی سالم باید از انواع ناسالم جدا گردد.

لاله را به دو صورت گلدان و در بستری در محیط باز میتوان کشت کرد ، ابتدا نحوه انتخاب پیاز و چگونگی کاشت در گلدان را مورد بررسی قرار می دهیم .

 

سایت آی موز: در انتخاب پیاز لاله در ابتدا باید به ظاهر پیاز توجه کرد . ظاهر پیاز باید کاملا سالم و فاقد هرگونه له شدگی باشد . بهتر است پیاز لاله شامل فلس آخری که به رنگ قهوه ای است باشد در صورت نبود فلس قهوه ای رنگ  (پوشینه ) هم مشکلی وجود ندارد .

از لحاظ ساختاری پیاز لاله به گونه ای خلق شده که شامل مجموعه ای از فلس ها می باشد که این لایه ها از یکدیگر در مقابل خسارات محافظت می کنند . همچنین فلس ها دارای مواد غذایی هستند که به مصرف گیاه می رسد .  در صورتی که بیماری های قارچی یا خوردگی فلس ها به نطفه اصلی گیاه که توسط فلس ها احاطه شده اند نرسیده باشد آن پیاز را می توان کشت کرد ولی بهتر است جهت نرسیدن این بیماریها به نطفه اصلی گیاه پیاز ها را در محلول قارچ کش ضد عفونی کرد .

یکی دیگر از اندام مهم و تاثیر گذار در انتخاب پیاز ، طبق پیاز می باشد که به قسمت انتهایی گیاه گفته می شود که ریشه از آن بیرون می آید . به طور کل این طبق باید کاملا سالم و باید فاقد هرگونه ریشه جدید قبل از کشت باشد .

حال به اندازه پیاز اشاره می کنیم .

برای کاشت پیاز لاله در داخل گلدان اندازه محیط پیاز باید بالای ۱۱ سانتیمتر باشد . روش اندازه گیری بسیار ساده است . توسط یک نخ که به دور پیاز می پیچیم و با اندازه گیری نخ میتوان پیاز را اندازه گیری کرد .

با انتخاب پیاز بالای سایز ۱۱ سانتی متر کار را آغاز می کنیم .

حداقل اندازه گلدان مورد نیاز برای یک پیاز  لاله گلدان سایز ۱۰ می باشد ( سایز گلدان بر اساس طول قطر دهانه گلدان محاسبه می شود و قطر دهانه گلدان سایز ۱۰ به اندازه ۱۰ سانتی متر می باشد . ) هرچقدر سایز گلدان بزرگتر انتخاب شود تعداد بیشتری پیاز لاله می توان در آن کشت کرد . پس از انتخاب گلدان ابتدا خاک مورد نیاز لاله را انتخاب میکنیم به طور کلی پیاز لاله در اکثر خاک ها و با بافت های مختلف قابل کشت و گلدهی می باشد اما بهترین خاک برای کاشت لاله شامل خاکی با PH خنثی و دارای بافت سبک شامل خاک باغچه ۶۰٪ +ماسه بادی ۲۵٪+ برگ پوسیده  ۱۵٪ می باشد . حال با تهیه خاک مناسب کشت را شروع می کنیم . لازم به ذکر است عمل کاشت پیاز لاله را از آبان ماه تا اواسط دی ماه می توان انجام داد .

۳۰٪ گلدان را با خاک پر کرده سپس پیاز لاله را به شکلی که طبق به سمت پائین و نوک پیاز به سمت بالا باشد در داخل گلدان قرار می دهیم و روی آن را با خاک می پوشانیم به طوری که خاک تا لبه گلدان را بپوشاند . در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که پیاز لاله جهت عمل گلدهی به یک دوره سرمایی حداقل ۸ هفته ای در دمای   ۲ تا ۴ درجه سانتی گراد نیاز دارد .

پس از کاشت گیاه در گلدان جهت انجام دورره سرمایی می توان گلدان کشت شده را در محیط طبیعی بیرون قرار داد به این صورت که جهت کم نشدن دما به صفر درجه و زیر آن بر روی گلدان حدود ۵ تا ۷ سانت ماسه میریزیم . این عمل سبب می شود که در صورت سرد شدن دمای هوا تا زیر صفر پیاز داخل گلدان از یخ زدگی در امان باشد . حال شروع به آبیاری می کنیم . یکبار آبیاری برای پیاز کشت شده در گلدان کافی است و پس از آن نزولات جوی به صورت طبیعی گلدان را آبیاری می کنند . هر چند در طی دوره سرمایی نیازی به آبیاری وجود ندارد .

پس از اتمام دوره سرمایی  و با آغاز اسفند ماه جوانه گیاه شروع به حرکت می کند و در این زمان ماسه روی گلدان را بر داشته و گیاه را به دمای گرم که باید به صورت تدریجی از ۷ تا ۲۰ درجه تغییر یابد  انتقال داد . به طور کلی این شرایط دمایی در محیط طبیعی ایجاد می گردد اما برای کنترل بهتر زمان گلدهی مخصوصا برای ایام نوروز این شرایط در محیط خانه بهتر است به طوری که ابتدا باید گلدان را در نزدیک پنجره ها و سپس به قسمتهای گرمتر خانه منتقل کرد .

از زمان آغاز جوانه زدن باید  هفته ای دوبار گیاه را آبیاری کرد . برای کنترل زمان گلدهی می توان دما را کم و زیاد و یا در یک دمای ثابت به مدت بیشتری نگهداشت .

پس از گلدهی بهتر است گلدان را در محیطی با دمای ۱۵ تا ۱۸ درجه سانتی گراد نگهداری کنید زیرا در این دما بیشترین طول عمر گیاه را که بسته به واریته تا یک ماه هم  میتواند باشد را خواهید داشت .

پس از اتمام گلدهی و زمانی که برگها به رنگ زرد تغییر رنگ دادند دیگر دست از آبیاری گیاه بردارید و یک ماه بعد پیاز را از گلدان خارج و مشاهده خواهید کرد که پیاز مادر از بین رفته و بجای آن چند پیازچه کوچک ایجاد شده است . پیازچه های کوچک برای گلدهی باید بالای ۱۱ سانت باشند در غیر اینصورت در گلدان و برای سال بعد گلی نخواهید داشت . در این صورت برای عمل گلدهی مجدد باید یکسال صبور باشید و پیازچه های کوچک را در گلدان یا باغچه کشت نمائید . تا پس از یکسال استراحت به سایز مورد نظر جهت گلدهی برسند .

لازم به ذکر است پس از خالی کردن خاک گلدان ابتدا پیازچه های کوچک را شسته سپس در محیطی باز و فاقد رطوبت و به دور از نور مستقیم خورشید و با دمای طبیعی خشک کرده سپس تا آبان ماه که زمان کشت مجدد است در محیطی فاقد رطوبت و نور نگهداری کنید .

بهترین وسیله جهت نگهداری پیازها جعبه های پلاستیکی که برای حمل میوه از آن استفاده می شود است که دارای شیارهایی جهت گردش هوا می باشند .

گل لاله از تیرهٔ سوسنیان است که در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ گونه دارد. ۱۹ گونه از گونه‌های لاله در ایران گزارش شده‌است. از لحاظ گیاه‌شناسی لاله به دو گروه بزرگ پرورشی و خودرو تقسیم می‌شود. لاله‌های پرورشی دارای گل‌های بزرگ، جام گل بزرگ‌تر و تنوع رنگی بیشتری نسبت به گل‌های خودرو هستند.
 

لاله‌ها بطورکلی در چهار طبقهٔ کلیِ زود گل‌دهنده، می‌ان‌رس، دیر گل‌دهنده و گونه‌ها قرار می‌گیرند. از طریق درآوردن پیاز بوته اصلی از خاک و جدا کردن پیازچه‌های نوچه اطراف پیاز مادری و کاشت بذر کاملاً تازهٔ ارقام جدید تکثیر و ازدیاد می‌شوند. لاله گل ملی کشورهای ایران، افغانستان، ترکیه، هلند، مجارستان و بلژیک به شمار می‌آید.
علیرغم اینکه این گل به طور طبیعی در دشت‌ها و کوهستان‌های ایران می‌روید ولی مردم با گفتن «گل لاله» در واقع گل شقایق در ذهنشان نقش می‌بندد.
از نظر خصوصیات شکلی، برگ‌هایش طویل و ساقهٔ گل‌دهنده از وسط برگ‌ها خارج می‌شود. گل آنکه در انتهای ساقه قرار دارد معمولاً منفرد است ولی ممکن است معدودی از گونه‌ها ۲ تا چندین گل نیز داشته باشد.

آی موز : برای نگهداری و تکثیر باید این موارد را در نظر داشت:
دما: گل لاله نسبت به سرما مقاوم است. دمای ایده‌آل برای ریشه‌دهی ۹ درجه و برای رشد ۱۸-۱۵ درجه سانتیگراد است. پیازهای فورسه شده نباید در محیط خیلی گرم نگهداری شوند، گرما باعث عدم تشکیل گل می‌شود. بهتر است در یک مکان خنک نگهداری شوند.

رطوبت: معمولا نیازی به رطوبت هوا ندارد.

مکان: این گیاه به مکانی آفتابی، دور از باد، و خاک حاصلخیز با زهکش خوب دارای در حدود ۵۰ درصد ماسه و غنی از گیاخاک نیاز دارد. در طی دورهٔ ریشه‌دهی، تاریکی کامل و از زمان ظاهر شدن جوانهٔ گل، نور زیاد لازم‌است. پس از باز شدن گل‌ها می‌توان در داخل منزل در هر محلی قرار داد.

آبیاری و تغذیه: در محیط داخل آبیاری متوسط کافی است. اگر پیاز‌ها را برای سال آینده دوباره استفاده شود لازم است در زمان رویش در بهار با استفاده از کود عمومی تغذیه صورت گیرد.

تکثیر: گل لاله از دو طریق کاشت بذر که تا به گل نشستن آن در حدود ۵ سال زمان لازم است و در آوردن پیاز بوته اصلی از خاک و جدا کردن پیازچه‌های نوچه اطراف پیاز مادری تکثیر و ازدیاد می‌شوند. برای ایجاد ارقام جدید و تازهٔ لاله از روش کاشت بذر استفاده می‌شود. در نواحی خیلی سرد و مرطوب پیازهای لاله باید از خاک بیرون آورده شده و جهت کاشت دوباره در پاییز در انبار نگهداری شوند. زمان مناسب برای کاشت پیاز لاله در اواسط پاییز است. محل کاشت باید در معرض نور و با آبیاری خوب باشد. زیر درختان برگریز که نصف روز سایه‌است، به خوبی رشد می‌کند. خاک مناسب برای کاشت خاک‌های شنی و رسی به همراه کمپوست است، کمپوست باعث نرم شدن خاک می‌شود.
فاصلهٔ کاشت پیاز از سطح خاک به اندازهٔ دو برابر قطر پیاز و فاصلهٔ پیاز‌ها از یکدیگر به اندازهٔ سه برابر قطر پیاز است. از نظر زیبایی، کاشت پیاز‌ها با شکل‌ها و رنگ‌های متفاوت، در کنار یکدیگر توصیه نمی‌شود و بهتر است پیازهای هم نوع و هم‌رنگ در کنار یکدیگر کاشته شوند. کشت آبی (کاشت در آب) که معمولا برای کاشت گل سنبل و گل زعفران استفاده می‌شود، در کاشت برخی از انواع کوتاه قد لاله نیز بکار می‌رود. در کشت آبی پیاز در داخل اسفنج طوری قرار می‌گیرد که تنها قسمت انتهایی پیاز در داخل آب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا